Kézműves terápiák az SM-ben

Ne állj be a sorba!

Selye János professzor: ” a stressz az élet sava borsa” De hogyan válaszol szervezetünk a nagy nyomásra? Szomorú leszel, nem eszel, a tápanyaghiány máris betegséghez vezet. Ideges leszel, megugrik a vérnyomásod, a pulzusod, ha ez hosszú távú, borítékolva az egészségkárosodás. Selye az autoimmun betegségek esetén is hasonló következtetésekre jutott. Jogosan merül fel a kérdés, mi… Tovább »

Párosítsd össze! Tudod melyik humoros idézet kihez tartozik?

Humor nélkül lehet élni, csak nem érdemes! Hozd össze az idézetet annak írójával! Karinthy Ferenc 2. Romhányi József 3. Rejtő Jenő 1. “Gorcsev Iván, a Rangoon teherhajó matróza még huszonegy éves sem volt, midőn elnyerte a fizikai Nobel-díjat. Ilyen nagy jelentőségű tudományos jutalmat e poétikusan ifjú korban megszerezni példátlan nagyszerű teljesítmény, még akkor is, ha… Tovább »

Amikor eljött végre a napfelkelte Késely Zsolt lelkében

Ma befejezem Zsolt sorsának, könyvének ismertetését. Idézek a műből és érteni fogod, mikor történt meg a fordulópont, mikor jött rá, az önsajnálat a világon sehova nem vezet, kapott egy örök életre szóló partnert és  ha a fene kannibállá válik, ez akkor is vele marad, hát egyet tehet, úgy sáfárkodik vele, hogy reményt, példát mutathasson azoknak,… Tovább »

Késely Zsolt: A halál árnyékában

Azért kezdtem neki ennek a blognak, hogy reményt, kitartást, erőt sugalljak a friss SM betegeknek és kicsit feloszlassam a homályt a környezetükben élők szeméből. Zsolt könyvének már a címe is roppant pesszimista, gondolkodtam, ennek bemutatása valóban a fenti célt szolgálja-e. Igen, mindenképpen. Megmutatja, lelkileg mekkorát zuhanunk, milyen borús gondolatok, milyen félelmek munkálnak bennünk. S mint… Tovább »

Késely Zsolt

Zsolt valójában írással foglalkozik hobbiként vagy már hivatásként is. Felmerül benned, az rendben, SM állapotú ő is, de miként kapcsolódik ez a rajzhoz? A válasz egyszerű, a betűket is rajzoljuk, de talán nem is ez a lényeg. A meghatározó ebben a betegségben mindig az, leülünk-e, megadjuk-e magunkat, fetrengünk az önsajnálatban és elvárjuk mástól is, nagyon… Tovább »

Az ezerarcú társ

Egy dalban is mindent el lehet mondani az SM-ről. A zene művészet, ehhez kétség sem férhet.  Ne dilettáns cikkekből, hanem maguktól az érintettektől ismerj meg minket! Magáról a betegségről: Teljesen érthetően, egy olyan autoimmun / a szervezet a saját fehérjéit betolakodónak “gondolja”, ezért annak elpusztítására törekszik/ állapot, amely leginkább az idegszálakon lévő védőburkot építi le…. Tovább »

Anett Zambó képei

Fontos és szeretném, ha mindenki értené, az SM ugyan a tudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan, de nem halálos és a modern kori medicinával, a pozitív egyéni hozzáállással, kiválóan karban tartható. Ezerarcú, hiszen a tünetek mindig attól függenek, kinek hol, a gerincvelő és vagy az agyvelő mely területe érintett. Látnotok kell, nem jár együtt a szellemi… Tovább »

Tudod-e kik készítettek az Ember tragédiájához illusztrációkat? Teszteld magad!

“Mondottam ember: Küzdj és bízva bízzál” Zichy Mihály 1887-ben Buday György 1935-ben Kass János 1957-ben Réti Zoltán 1982-ben Értékelés: Ha mind a négyet tudtad, kétség nem fér a műveltségedhez. Gratulálok! Ha hármat vagy kettőt, az is szép eredmény. Ha csak egyet, az sem rossz. Ha egyet sem, de legalább tudod ki volt Madách Imre és… Tovább »

Ma nagy divat a hiperrealizmus, de vajon új keletű?

Mindenképpen a legismertebb hiperrealista manapság az Argentin Mariano Ristori. Ha ránézel a fenti művére, akkor azonnal megérted miért. Közben eszedbe jut Sándorfi István, aki 2007-ben bekövetkezett haláláig ugyan Franciaországban élt és alkotott, de szüleivel csak 56-ban menekültek el itthonról, édesapja IBM-nél betöltött posztja miatt. Furcsa, kifacsart önarcképei jellemezték ifjúságát /talán értjük is az okokat/, később… Tovább »

Felismered képek alapján a nagy magyar festőket?

    1 Munkácsy Mihály Sztrájk 2 Csók Istváb: Merengő 3 Szinyei Merse Pál: A parkban 4 Barábás Miklós: Eötvös József 5 Gyárfás Jenő: Tetemre hívás 6 Viktor Vasarely /Vásárhelyi Győző/: Tigrisek Gyárfásnak ez a leghíresebb festménye, Arany János műve ihlette, de rajta kívül egyébként a mesterek kevésbé közismert műveit hoztam. Így, talán nem tudtad… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!